Tip | Virtuální prohlídky evropskými zámky

Virtuální prohlídky teď zažívají obrovský rozmach. Je to totiž jeden ze způsobů, jak si zpříjemnit den, pokud ho nechcete úplně celý strávit sledováním Netflixu. Google Arts & Culture má velkou škálu virtuálních prohlídek, nejen světových muzeí, ale také evropských zámků!

Z pohodlí domova se můžete procházet v zrcadlovém sále ve Versailles nebo obdivovat majestátnost Schönbrunnu. Google Arts & Culture se neomezuje pouze na muzea, galerie, hrady a zámky, ale také na národní parky. Nabídka je široká. Vydejte se tedy na vaši další objevnou cestu.

Ani prohlídky významných šlechtických sídel se neomezují pouze na interiéry, ve Versailles se můžete i vydat prozkoumat zdejší zahrady nebo navštívit pověstný malý Trianon Marie Antoinetty.


Pokud jste doufali, že navštívíte některé z historických skotských hradů, Edinburgh Castle je skvělé místo, kde začít. Tato starobylá pevnost je posazena na vrcholu Castle Rock, dívající se na hlavní město Skotska Edinburghu. Nyní si jej můžete prohlédnout procházkou  z pohodlí svého gauče.

A co takhle si prohlédnout některou z pověstných knihoven? S Google Arts & Culture máte možnost navštívit Trinity College Old Library v Dublinu, knihovnu Peabody v Baltimoru nebo pražské Klementinum.