Tip | Philip Mould: Art in Isolation

Philip Mould, známý historik umění a specialista na britskou portrétní malbu, představuje nový pořad s příznačným názvem Art in Isolation, jenž vysílá ze svého domova, zámečku Duck End, vybudovaného v průběhu 17. století v Oxfordshiru. Na našem webu jsme již zmínili dřívější pořady, ve kterých Philip Mould vystupuje, a to například Fake or Fortune?, Britain’s Lost Masterpieces či Příběhy starožitností aneb víte, co máte?

V rámci krátkých (zhruba desetiminutových) videí se Philip Mould snaží divákům přiblížit soukromí svého života a svých zájmů. Jednotlivé části jsou zaměřeny na různá témata, která jsou pro něj jakožto pro sběratele uměleckých děl blízká. Postupně v rámci epizod představuje malby ze své soukromé sbírky, které jsou rozmístěny po celém jeho venkovském sídle.

Za zmínku jistě stojí portrét Williama Copea (1612-1691), prvního majitele zámku Duck End či portrét od nizozemského malíře Petera Lelyho (1618-1680). Divák v tomto pořadu jistě postřehne nejen znalecké dovednosti Philipa Moulda na poli umění, ale rovněž i jeho nadšení pro místní flóru, jejímž je vášnivým ochráncem.

Zdroje: Philip Mould & Company | House & Garden | YouTube